Klassikalised tampoonid ja hügieenisidemed on eilne päev. Menstruaalanum kogub üle kogu maailma populaarsust. Uuringute järgi suisa 90% naistest soovitavad mensturaalanumat pärast esimest proovimiskorda oma sõbrannadele. Põhjuseid, miks oma tampoonid menstruaalanuma vastu välja vahetada, on mitmeid. Meditsiinilisest silikoonist või plastist anum mahutab poole rohkem vedelikku kui tavaline hügieeniside või tampoon. Õigel hooldamisel kestab menstruaalanum kuni 10 aastat. Loe miks ja millist proovida?

  • Lihtne paigaldada
  • Ei tekita põletikku ega tupeseent.
  • Meditsiiniline silikoon on intiimpiirkonna jaoks parim materjal
  • Menstruaalanum on korduvkasutatav ja seega keskkonnasäästlik
  • Unusta igakuine tampoonide ja sidemete ostmine ning säästa raha   
  • 12 tundi lekkevaba olemist (sobib ka ööseks)
  • Diskreetne – sellel puudub nöör

Millise suurusega menstruaalanum valida?

S – suurus on mõeldud naistele, kes ei ole veel sünnitanud.

L – suurus on mõeldud naistele, kes on sünnitanud või kellel on väga vererohked päevad.

Kuidas menstruaalanumat kasutada?

Harjutamine võib võtta mõne päeva või kuu, kuid kui asja selgeks saad, siis tagasiteed ei ole.  Lekkekindlaks paigalduseks on oluline, et anum on tugevalt vastu tupeseinu vaakumis. Menstruaalanum volditakse näppude vahel kokku ning lükatakse tuppe. Lihtsamaks paigaldamiseks soovitame kasutada vett või veelgi parem – libestit. Õigel paigaldusel avaneb anum õigesse asendisse ja tekib vaakum. Kui anum on paigaldatud, võid proovida seda õrnalt keerata, et veenduda, et vaakum on olemas. Sõrmega katsudes peab anuma põhi olema ümar, mitte lömmis. Soovitame anumat õrnalt üles-alla tõmmata, siis saad kindlasti aru, kas vaakum on tekkinud või mitte. Selline liigutus aitab anumal ennast avada, kui seda pole veel juhtunud.

Anuma eemaldamisel ei ole midagi keerulist. Oluline on lasta oma keha lõdvaks, vajadusel vaagnalihastega anumat allapoole suruda, et leiaksid menstruaalanuma otsa üles. Ära kunagi tõmba anumat kohe välja! Nii võid endale liiga teha. Proovi anumat veidi liigutada või lükka näpp anuma äärde, et vaakum eemalduks. Esimene katsetus tee kindlasti kodus, kus sul on mõnus ja turvaline olla. Esimestel kordadel soovitame kasutada pesukaitsmeid. Internet on täis väga häid ja õpetlikke videoid. Leia endale just see voltimistehnika, mis sulle sobib. Saa oma kehaga sõbraks ja õpi teda usaldama 🙂

Kuidas kasutada menstruaalanumat
Kuidas kasutada menstruaalanumat

Kuidas menstruaalanumat puhastada?

Enne kasutamist ja pärast menstruatsiooni lõppu kuumuta oma menstruaalanumat mõned minutid keevas vees. Menstruatsiooni ajal piisab sooja vee ja seebiga loputamisest. Toote eluea pikendamiseks puhasta pärast menstruatsioonitsükli lõppemist oma menstruaalanumat antibakteriaalse lelude puhastusvahendiga.

Armasta ja hoia oma keha ning alusta juba täna menstruaalanuma kasutamist.

Sinu,

Must Panter